Tüm HABERLER
 • İKÇÜ TTO tarafından Horizon 2020'ye Giriş ve AB Projeleri Tecrübe Paylaşımı Semineri Gerçekleştirildi…

  Horizon 2020'ye Giriş ve AB Projeleri Tecrübe Paylaşımı Seminerimiz,12 Haziran’da Hekim Hacı Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Seminerde, BeSeCu, BECAN, SOTERIA ve NEXES AB projelerinin ulusal bilimsel koordinatörü olan ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nde Ar-Ge ve Sağlıkta İnovasyon Birim Sorumlusu olarak görev yapmakta olan Dr. Zeynep Sofuoğlu tarafından katılımcılara Horizon 2020'ye Giriş konusunda önemli bilgiler verildi ve bu zamana kadar yapılan AB projeleri ile ilgili karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunuldu. 

 • İKÇÜ Öğretim Üyesinin Başarılı Çalışması "Honored Papers 2016" Listesine Girmeye Hak Kazandı…

  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yalçın İşler’in "Computers in Biology and Medicine" dergisinde yayınladığı “Discrimination of systolic and diastolic dysfunctions using multi-layer perceptron in heart rate variability analysis” isimli makale 300'den fazla çalışma arasından "Honored Papers 2016" listesine giren ilk 40 makale arasına seçildi. İlgili linke (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0010482517301221) adresinden ulaşabilirsiniz. Teknoloji Transfer Ofisi olarak çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ediyor ve bu alandaki başarılarının devamını diliyoruz.

 • DAAD ( Alman Akademik Değişim Programı) Bilgilendirme Toplantısı İKÇÜ TTO ev sahipliğinde gerçekleştirildi...

  DAAD (Alman Akademik Değişim Programı) temsilcisi tarafından 8 Mayıs 2017 tarihinde Hekim Hacı Paşa Konferans Salonu‘nda “Almanya’da Yükseköğrenim, Araştırma ve DAAD Bursları” konulu bir sunum gerçekleştirildi. Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen ve Almanya’da yükseköğrenim, araştırma olanaklarıyla ilgilenen öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimizin katıldığı bilgilendirme toplantısında,  DAAD temsilcisi Ole Johann Thomm Almanya’da  eğitim, araştırma, burs imkânları ve DAAD Bilgi Merkezinin yürüttüğü danışmanlık faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi, katılımcıların sorularını cevapladı. Toplantıya katılan Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Güngör Arkış da DAAD bursu alırken edindiği tecrübeler ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Teknoloji Transfer Ofisi’nde bulunan broşürlerden faydalanabilirsiniz.

 • PATLIB 2017 Konferansı Münih'te Gerçekleştirildi...

  Ulusal patent ofisleri bilgi merkezleri (PATLIB) ile ulusal patent ofisleri temsilcilerinin katılımına açık olan PATLIB 2017 Konferansı, 3-4 Mayıs 2017 tarihlerinde Münih'te (Almanya) gerçekleştirildi. Avrupa Patent Ofisi (EPO) Avrupa Patent Sözleşmesine (EPC) taraf 38 üye ülkenin ulusal patent ofisleri ve PATLIB’lerden oluşan 320 civarındaki birim ile bir iletişim ağı oluşturulan toplantıda İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi temsilcisi de yer aldı. Avrupa Patent Ofisi ve üye ülkelerin ulusal patent ofislerinin işbirliği politikası çerçevesinde, her sene farklı bir üye ülkede düzenlenen PATLIB Konferansı’nda uygulamaya yönelik sunumlar ve eğitimlere ağırlık verildi.

 • Rekabetçi Sektörler Programı Proje Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı'na katıldık...

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanıyla yürütülen Rekabetçi Sektörler Programının yeni döneminde İmalat Sanayi, Araştırma ve Geliştirme ve Teknoloji Transferi ve Ticarileşme başlıklarında 3 adet proje teklifine ilişkin “Rekabetçi Sektörler Programı Proje Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı” 28 Nisan 2017 tarihinde İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. İKÇÜ TTO’nun da katıldığı toplantıda  sanayimizin ve bölgelerimizin gerek iç gerekse dış piyasalarda rekabet gücünü artırmaya yönelik olarak tasarlanan Rekabetçi Sektörler Programı yeni döneminde proje geliştirmek isteyen kurum ve kuruluşlara; atılması gereken adımlar, başvuru koşulları ve proje seçim süreci gibi konularda detaylı bilgi verildi.

 • Girişimciler için İş Planı Eğitimimizi Gerçekleştirdik…

  20 Nisan 2017 tarihinde TİM TEB Girişim Evi tarafından öğrenci ve akademisyenlerimize Girişimciler için İş Planı Eğitimi verildi. Eğitimde katılımcılara Tübitak 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı kapsamında iş fikirlerinin hayata geçirilmesi ve hibe başvurusu yapılması konusunda detaylı bilgiler verildi, katılımcıların konuyla ilgili soruları cevaplandı. İKÇÜ Teknoloji Transfer Ofisi, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen bu etkinliğin devamında TİM TEB Girişim Evi ile girişimcilik temalı farklı programların üniversitemizde gerçekleştirilmesi de planlanıyor.

 • Airpreneurs etkinliğine İKÇÜ öğrencilerinden büyük ilgi...

  Gençleri havacılık alanında daha girişimci kılmak ve bu alanda yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla geliştirilen Airpreneurs programı Girişimcilik Vakfı, Boeing, Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve İKÇÜ Genç Girişimciler Topluluğu'nun destekleriyle 8-9 Nisan tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirildi. Üniversitemiz öğrencilerinin de yoğun ilgisi ve katılımı ile birlikte çok hareketli ve verimli geçen etkinlikte, öğrencilerimiz fikirlerini geliştirme şansına sahip olmakla birlikte, girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasına da katkıda bulunmuş oldular.

 • Sağlıkta Ulusal Ekosistem Çalıştayı'na katıldık...

  04 Nisan 2017 tarihinde Başkent Üniversitesi ev sahipliğinde ve USİMP desteğiyle gerçekleşen “Sağlıkta Ulusal Ekosistem” çalıştayına İKÇÜ TTO ekibi adına TTO Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Emel Sokullu da katıldı. Etkinlikte, sağlık sisteminde yerli üretim kapasitesinin arttırılması ve Ar-Ge ve girişim ekosisteminin geliştirilmesi gibi konular masaya yatırılırken sektördeki ulusal ve uluslararası işbirlikleri ve iş modelleri gibi konular da konuşuldu.   

 • "Değişen Dünya Konjonktüründe Teknoloji ve İnovasyonun Yönü" konulu panelimizi gerçekleştirdik...

  "Değişen Dünya Konjonktüründe Teknoloji ve İnovasyonun Yönü" isimli panelimiz akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla 29 Mart Çarşamba günü gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Banu Onaral ve Prof. Dr. Özcan Sarıtaş panel süresince katılımcılara gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki teknoloji uzgörü çalışmaları, biyomedikal uygulamalarda öngörülen sistemler ve akıllı hastanelerde varlık yönetimi konularında bilgiler verdi ve konuyla ilgili soruları cevapladılar.

 • Geleceğin en yaratıcı havacılık fikirlerinin çıkacağı etkinliğe tüm öğrencilerimiz davetlidir...

  Gençleri havacılık alanında daha girişimci kılmak ve bu alanda yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla geliştirilen Airpreneurs programı Girişimcilik Vakfı, Boeing, Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve İKÇÜ Genç Girişimciler Topluluğu'nun destekleriyle 8-9 Nisan tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirilecek. Program, “hackathon” olarak adlandırılan yuvarlak masa atölye çalışmalarıyla yeni fikirlere ilham olacak.  Program sonunda iki öğrenci, konferanslar ve havacılık alanındaki yatırımcılarla bir araya gelme imkanı tanıyan aynı zamanda da kapsamlı bir iş ağı olan Startup Turkey’e katılma hakkı kazanacak. Katılmak isteyen öğrencilerimiz aşağıdaki linkte bulunan formu doldurarak başvurabilirler.  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfd6rZL5ZZrlX2uwWZsKidNmKcaPDnaXGzQTqBx6FEOjvStFw/viewform?c=0&w=1    

Toplam 10
Başa Dön